Zábřeh v derby smetl Dubicko a zachránil se. Sládek dal hattrick

11.6.2018

Už je to definitivní. Fotbalisté Zábřehu potvrdili skvělou formu posledních týdnů. V nedělním regionálním souboji vyškolili Dubicko výsledkem 6:0 a mají jistotu záchrany přeboru Olomouckého kraje. Druhá strana barikády naopak tuší, že o současnou ligovou příslušnost přijde.

Sulko předvádí mocný finiš aktuálního fotbalového ročníku. Od 20. května zvítězilo čtyřikrát za sebou, z toho třikrát za tři body. Přitom ještě na začátku jarní části sezony to se Zábřehem šlo od desíti k pěti. Někdejší účastník MSFL, zdá se, zabral v nejvhodnější možnou chvíli. Jinak mu reálně hrozil sestup.

„Utkání se nám hodně povedlo,“ těšilo s koncem derby zábřežského kouče Jaroslava Appla. „Dobře jsme se nachystali, po deseti minutách rozkoukávání přišla první branka, která nás nakopla.“

Gólový účet otevřel Tomáš Sládek, ten samý hráč zajistil ve 35. minutě další radostný okamžik. Doslova o pár vteřin později udeřil ještě Ondřej Král, aby Sládek těsně před koncem první půle zkompletoval hattrick. Dubicko marně hledalo odpověď na taktiku rozjetého Sulka.

„Diktovali jsme tempo i rytmu zápasu, dařilo se střelecky,“ jmenoval Appl jedno pozitivum za druhým. „Popravdě mohlo padnout do sítě soupeře ještě více než šest gólů, šancí na to bylo dostatek.“Tristní bilance Dubicka

Přestože domácí vstupovali do utkání takřka s jistotou sestupu, nic nedali zadarmo a toužili nedalekého soka potrápit. „Všichni věděli, že hrajeme derby, takže Dubicko určitě nechtělo prohrát,“ měl jasno kouč. „Naopak, mohli nám zkomplikovat situaci na závěr sezony, což pro ně byla dostatečná motivace. Utkání mělo jiskru a grády.“

Zábřežské vítězství pečetili přesnými zásahy Ondřej Král a Jiří Maistryzsin. Dva zmínění zvýšili na konečných 6:0 a Dubicko schytalo šestibrankový příděl potřetí v řadě. Z uplynulých tří klání vyšlo s velmi záporným skóre 1:18.

Dubicko je kolo před koncem na předposlední příčce a krajský přebor už nezachrání, menší zisk má pouze Rapotín. To Sulko slaví, jelikož sestupovým příčkám odskočilo na rozdíl čtyř bodů, nemusí se strachovat až do úplného konce.

Zábřeh na závěr ročníku přivítá Dolany, Dubicko se s ligou rozloučím duelem proti Všechovicím. Oba mače proběhnou v neděli 17. června.

FC Dubicko – SK Sulko Zábřeh 0:6 (0:4)

Branky: 10., 35. a 43. Sládek, 36. a 59. Král, 73. Maistryzsin. Rozhodčí: Štětka – Hubený, Pospíšil. ŽK: Najman, Demeter – Lepka, Maistryzsin. Diváci: 200.
Dubicko: Urbánek (80. Hroch), Skácel, Najman, Cejpek, Němec (59. Bartošík), Pinkava, Demeter, Malínek (77. Pobucký), Kopa, Zmeškal (78. Večeřa).
Zábřeh: Toman – Lepka, Žanda, Král (88. Ratiborský), Okleštěk, Michal Sitta, Maistryzsin (78. Čulík),Laštůvka, Šincl (83. Appl), Marada (80. Schwab), Sládek.