Žádná série netrvá věčně. Zábřeh podlehl Medlovu

3.9.2018

Zábřežští fotbalisté věděli, do čeho jdou. Medlov je na začátku krajského přeboru ve formě a sbírá jeden bod za druhým, stále ještě neprohrál. Nevyzrálo na něj ani Sulko. To sice v neděli často mělo herně navrch, body ovšem nevykřesalo.

Zábřeh tak v 5. kole přišel o svou sérii neporazitelnosti. Během ní nasbíral úctyhodných jedenáct bodů a vyhoupl se mezi nejlepší trojici soutěže. Aktuálně mu chybí jediný bod na favorizovanou Sigmu Lutín.

I partii v Medlově Sportovní klub rozjel skvěle. V 10. minutě ho do trháku poslal Jakub Hymr. Jenže nedůsledností v obranné činnosti Sulko o náskok brzy přišlo. Uteklo jen pár okamžiků a domácí Filip Novák vyrovnával na 1:1.

„Na závěr prvního poločasu dal soupeř vedoucí gól, to mě moc mrzelo,“ přiznal trenér Zábřehu Jaroslav Rolinek. „V Medlově se těžko hrálo, rozhodčí nám nebyl moc nakloněný, takže jsme bojovali trochu i proti němu. Ale nemůžeme to svádět na něj, inkasovali jsme vlastní nedůsledností.“

Ve druhé půli hosté sahali po vyrovnání. Soka tlačili a tvořili si řadu příležitostí. Žádnou ale neproměnili v branku. Medlov zvítězil 2:1 a prozatím mu bude patřit první příčka tabulky přeboru Olomouckého kraje.

„Mrzí nás to, průběh zápasu nasvědčoval tomu, že jsme mohli získat nějaké body,“ tušil Rolinek.

Hráči Zábřehu i tak zůstávají pouhé tři body za nejvyšším políčkem žebříčku. Přiblížit se mu ještě více mohou v neděli 9. září, kdy přivítají Slovan Černovír.

FK Medlov – SK Sulko Zábřeh 2:1 (2:1)

Branky: 13. Novák, 45. Srdýnko – 10. Hymr. Rozhodčí: Vedral – Machala, Foral. ŽK: Srdýnko, Kasal, Kux, Klos – Čulík. Diváci: 160.

Medlov: Zmund – Srdýnko, Pospíšil, Kasal, Bartoněk, Novák, Okrouhlý, Ryba (56. Klos), Kux, Kuchta (79. Klabačka), Rozsypal.

Zábřeh: Toman – Laštůvka (79. Švéda), Lepka, Čulík, Schwab, Žanda, Hymr, Okleštěk, Sitta, Žák (60. Kret), Ratiborský (85. Jedelský).