Zábřeh přivezl body z Hněvotína

7.10.2018

Sulko díky gólu na 2:1 z 69. minuty pokořilo předposlední Hněvotín.

Fotbalisté Zábřehu mohou být tentokrát spokojeni. Podařilo se jim totiž zapomenout na pokaženou partii proti Sigmě Lutín z předchozího kola.

Ani v Hněvotíně, který s pouhými osmi body na kontě potřeboval zabrat, nedostalo Sulko nic zadarmo. Hosté šli sice do vedení již v 6. minutě po gólu Filipa Šincla. Jenže uběhlo pár vteřin a vyrovnání zařídil hněvotínský David Hornich.

Zábřeh byl nicméně častěji na míči, hlavně ve druhé půli diktoval tempo hry. Přesto na tabuli dlouho svítilo vyrovnané skóre. Sportovní spravedlnost však nakonec zafungovala. Během 69. minuty se do šance dostal Jakub Hymr, jenž skóroval a zařídil Sulku důležité vítězství 2:1.

„Ve druhém poločase jsme soupeře konečně zatlačili a bojovným výkonem ho k ničemu nepustili,“ hodnotil střetnutí zábřežský trenér Jaroslav Rolinek.

„Ještě jsme neproměnili další velké šance. Přiznám se, že jsme měli ze zápasu trochu strach, protože Hněvotín potřebuje body jako sůl, takže musel zabrat. Ale dobrý výkon ve druhé půli nás zachránil,“ dodal Rolinek.

V sobotu 13. října vyjede Sulko Zábřeh k atraktivnímu derby do Jeseníku.

FC Hněvotín – SK Sulko Zábřeh 1:2 (1:1)

Branky: 7. Hornich – 6. Šincl, 69. Hymr. Rozhodčí: Štětka – Bartuněk, Brázdil. ŽK: Holub, Fabiánek. Diváci: 80.

Zábřeh: Toman – Laštůvka, Lepka, Schwab, Žanda, Hymr (85. Maistryzsin), Okleštěk, Michal Sitta, Žák (90. Appl), Šincl (89. Janák), Rattay.