Zábřeh v Jeseníku dvougólové manko nedotáhl, zahazoval šance

14.10.2018

V sobotním derby krajského přeboru mezi Jeseníkem a Zábřehem se vše důležité odehrálo už během úvodního poločasu. Domácí mužstvo za necelou půlhodinu hry uteklo do dvoubrankového náskoku, který Sulko po zbytek utkání marně krátilo. Jeseničtí nakonec slavili těsné vítězství 2:1.

Cesta za třemi body pro ně ale nebyla vůbec snadná. Ačkoli začátek partie měli jasně pod kontrolou, postupem času se Sulko vzchopilo a začalo kousat. Nic jiného mu nezbývalo, muselo totiž dohánět manko, jež vzniklo kvůli trefám jesenických hrdinů Adama Břízy a Petra Nováka.

Povedlo se. Ještě, než mužstva odešla na poločasovou přestávku, lovil ze své sítě jeden míč také domácí gólman Jan Pastucha. Ve 43. minutě ho přesným zakončením překvapil Jakub Hymr, jenž vrátil Zábřeh do hry o body. To ještě netušil, že jeho tým z lázeňského města odjede s prázdnou.

Ačkoli Sulko tlačilo a předvádělo pohledný fotbal, dorovnat nestihlo. A jelikož žádnou ze svých šancí neproměnili ani Jeseničtí, skóre od Hymrovy branky ze závěru první půle zůstalo beze změny.

Hosty nakopla tyčka

„Začali jsme proti kvalitnímu soupeři dobře, byli jsme aktivnější a zaslouženě se ujali vedení. Ale potom mužstvo trochu přestalo hrát a podstatnou část druhého poločasu jsme pouze pasivně bránili. Zábřeh nás tlačil a můžeme být rádi, že nakonec máme tři body,“ oddechl si jesenický trenér Jakub Karakasidis.

Jeseník mimochodem spálil jednu tutovku hned po rozjezdu druhé půle. Míč zamířil pouze do tyče zábřežské branky, také proto se domácí dlouho strachovali o výsledek.

„Tyčka, kterou Jeseník trefil ve 46. minutě, nás docela nakopla. Od té doby jsme byli na hřišti lepší,“ hodnotil klání kouč Zábřehu Jaroslav Rolinek. „Bohužel se nám nedařilo proměňovat šance, ani ty z prostoru kolem malého vápna. Na vině ale není jen smůla, domácí měli v zápase dobré pasáže a předvedli také kvalitní fotbal.“

Jeseník výhrou nad Zábřehem napravil předchozí nezdar s Želatovicemi. Sulko naopak nezopakovalo tříbodovou sklizeň z Hněvotína. Obě mužstva čeká příští duel už v sobotu 20. října.

FK Jeseník – SK Sulko Zábřeh 2:1 (2:1)

Branky: 7. Bříza, 28. Novák – 43. Hymr. Rozhodčí: Šteier – Samek, Straka. ŽK: Keltner, Karakasidis – Lepka, Žák, Švéda. Diváci: 140.

Jeseník: Pastucha – Keltner, Nečesal, Karakasidis, Bráblík (68. Planý), Kysela, Plhák, Bříza, Woitek, Vavrač (75. Vojtek), Novák (90. Vícha). Trenér: Jakub Karakasidis.

Zábřeh: Toman – Laštůvka, Lepka, Schwab, Žanda (81. Maistryzsin), Hymr, Okleštěk, Michal Sitta, Žák, Šincl, Švéda (68. Marek Sitta). Trenér: Jaroslav Rolinek.