Krajský výběr U17 s účastí našich hráčů

11.5.2025

Ve dnech 7. a 8. května se uskutečnilo základní kolo již čtvrtého ročníku Poháru Josefa Šurala pro hráče kategorií do sedmnácti let. Turnaj se konal v areálu FK Spartak Lipník nad Bečvou.

Pohár Josefa Šurala, turnaj nesoucí jméno po tragicky zesnulém reprezentantovi, se stal pevnou součástí mládežnického kalendáře Fotbalové asociace České republiky. Soutěž je určena pro výběry krajských fotbalových svazů v kategorii U17, tedy pro hráče narozené po 1. lednu 2008 a mladší.

Turnaj je unikátní svou myšlenkou – dává šanci talentovaným fotbalistům, kteří nepůsobí v nejvyšších mládežnických ligách, ale v krajských přeborech a nižších soutěžích. V každém týmu může nastoupit maximálně pět hráčů z jednoho klubu, což přispívá k vyrovnanosti jednotlivých družstev. Turnaje se zúčastnily výběry z Olomouckého, Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje.

Letos byli do výběru nominováni dva hráči ročníku 2009 z našeho klubu, a to Maxmilián Kristen a Tomáš Jarmar. Oba hráči předvedli vyrovnané výkony ve všech třech utkáních a pomohli výběru Olomouckého kraje k prvnímu místu. Díky tomuto umístění si zajistili postup do moravského semifinále.

Výsledky zápasů:
KFS Olomoucký – KFS Moravskoslezský 1:0
KFS Olomoucký – KFS Jihomoravský 1:0
KFS Olomoucký – KFS Zlínský 3:1

Moravské semifinále se uskuteční ve dnech 27. a 28. května.

Děkujeme oběma hráčům za skvělou reprezentaci klubu a přejeme hodně úspěchu i v dalších kolech poháru.

Copyright © 2021, SK SULKO Zábřeh