Sulko udolalo poslední Kojetín, ale přišlo o dva hráče

15.5.2017

V sobotním nepříliš pohledném utkání potvrdili fotbalisté zábřežského Sulka roli favorita a díky jedinému vstřelenému gólu, který dali až v závěru hry, uspěli na hřišti posledního Kojetína.

„Popravdě řečeno, dnes to bylo takové nemastné neslané utkání, spokojený můžu být pouze se ziskem tří bodů. Dvacet minut jsme hráli dobrý fotbal, ale potom jsme se zbytečně přizpůsobili hře soupeře, který zuby nehty bojoval o teoretickou šanci na záchranu,“ prozradil Deníku trenér Zábřehu Jaroslav Appl.

Domácí praktikovali jednoduchý fotbal se spoustou nakopávaných míčů na zkušeného Libora Žůrka, během první půle si navíc vypracovali i jednu velkou gólovku, kdy po rohu musel míč na poslední chvíli odvracet hlavou z brankové čáry Žanda.

S přibývajícím časem se potom ze zápasu stal především lítý boj se spoustou osobních soubojů, kdy sudí rozdal dohromady devět žlutých karet.
Zábřeh se přesto trpělivou hrou nakonec dočkal úspěšné koncovky, když v 74. minutě Okleštěk našel na levé straně Lukase, jenž obešel dva bránící protihráče a naservíroval přihrávku před prázdnou bránu Sládkovi – 0:1.

Později se ještě na straně Kojetína dostal do slibné šance Libor Žůrek, jehož pokus ale zlikvidoval pohotovým zákrokem brankář Toman.

Doslova ukopané vítězství pak hosté zaplatili ztrátou dvou zraněných hráčů. Již v 18. minutě musel odstoupit ze hry kvůli naražené kyčli Ondřej Král.
Po přestávce navíc odjel do přerovské nemocnice na šití nohy po srážce s domácím brankářem tahoun Sulka Roman Puchr, který si z tohoto souboje odnesl pětadvacet stehů.

TJ Kojetín-Kovalovice – SK SULKO Zábřeh 0:1 (0:0)

Branka: 74. Sládek. Rozhodčí: Pospíšil – Vrba, Halenka. ŽK: Gajdoš, Kantor, Rybovič, Dočkal – Lepka, Žanda, Němec, Marada, Sládek. Diváci: 105.
Zábřeh: Toman – Němec, Lepka, Marada – Žanda, Král (18. Valenta), Okleštěk, Lukas (90. Švéda) – Jakeš, Puchr (56. Schwab), Sládek (87. Volek). Trenér: Jaroslav Appl.