Derby Velkých Losin se Zábřehem opět rozhodl jediný gól, slaví Sulko

29.10.2018

Už je z toho pravidlo. V utkáních krajského přeboru mezi fotbalisty Velkých Losin a Zábřehu padá málo branek.

Obě derby těchto týmů v loňské sezoně rozhodla jediná trefa, jinak tomu nebylo ani tentokrát. Hrdinou nedělní partie dvou rivalů ze šumperského okresu se stal zábřežský Filip Šincl, jenž svému týmu zajistil hubené vítězství 1:0.

Venku počasí, že by psa nevyhnal. Hráčům do zad foukal studený vítr, který doprovázelo mrholení. Od druhé půle bylo na trávníku sotva vidět. Ani trochu dobré podmínky pro fotbal, také proto do hlediště vyrazilo jen něco málo přes stovku diváků. A kdo přišel, musel si na úvodní branku nějakou chvíli počkat.

Už v 5. minutě utekl hostující obraně po pravé straně Pavel Dostál, jeho střela bez přípravy však zaplachtila nad horní tyčku. Své šance pálilo i Sulko, které brankáři Hatalovi připravilo první větší práci až po čtvrthodině hrací doby. Bylo znát, že oba týmy potřebují nutně bodovat. Urputná snaha šla v první půli znát především na poctivé hře dozadu.

„Je to pokaždé hodně vyhecované derby, všichni chtěli hrozně moc vyhrát,“ tušil trenér Zábřehu Jaroslav Rolinek. „Na to, v jakých podmínkách a v jaké zimě se hrálo, tak jsme mohli sledovat kvalitní utkání. I když ke konci už nebylo na hřišti pořádně vidět na míč, musím kluky pochválit za bojovný výkon. “

Sporný faul před gólem

Jediný gól odpoledne ale padl ještě za dobré viditelnosti. Sulko udeřilo po dobře zahrané standardce. Na hranici šestnáctky se do míče opřel Filip Šincl, jenž zakončením k pravé tyči nedal gólmanovi Sokolu šanci. Zábřežští v tu chvíli nebyli vyloženě lepší, nicméně využili aktivnějšího vstupu do druhé půle.

„Soupeř toho zase tak moc nepředvedl, o to více nás prohra může mrzet, protože se hrálo takříkajíc o šest bodů,“ smutnil kouč Velkých Losin Jiří Míka.

„Gól Zábřehu padl po standardce, které předcházel hodně sporný faul, spíše to vůbec faul nebyl. Hráči makají, snaží se, ale dnes jim chyběla kvalita v šestnáctce. Nestačí běhat tam a zpět, je třeba být kvalitní před brankou.“

Míkovi svěřenci už vyrovnat nestihli. V 63. minutě sice nastřelili tyčku. A těsně před závěrečným hvizdem navíc málem kopali penaltu, když hostující hráč zasáhl míč rukou. Jenže arbitr vzápětí rozhodnutí změnil, k situaci údajně došlo mimo pokutové území.

„Máme pořád fotbal rádi a trénujeme, určitě jen nečekáme na zimní přestávku. Ale dlouhodobě říkám, že by měl přijít nový trenér a pročistit vzduch, dodat mužstvu impuls. Hráči jsou na mě už moc navyklí. Když přijde nový kouč, aspoň zamíchá kartami,“ nastínil plány Míka.

Zatímco Sulko se po dvou prohrách za sebou zvedlo, Velké Losiny jsou dál pod dekou. Od konce září nezvítězily, za uplynulá tři utkání daly jediný gól, nebezpečně se přibližují dnu tabulky krajského přeboru.

TJ Sokol Velké Losiny – SK Sulko Zábřeh 0:1 (0:0)

Branky: 59. Šincl. Rozhodčí: Petrásek – Habermann, Kopecký. ŽK: Kocourek, Zatloukal, Gargulák – Laštůvka, Michal Sitta, Žák. Diváci: 135.

Velké Losiny: Hatala – Jan Gargulák, Kocourek, Zatloukal, Kupčík (74. Kováč), Linet, Dostál (56. Kobza), Indra, Šinogl, Michal Gargulák, Pecháček (74. Žídek). Trenér: Jiří Míka.

Zábřeh: Toman – Laštůvka, Lepka, Schwab, Žanda, Hymr (69. Maistryzsin), Okleštěk, Michal Sitta, Žák, Šincl, Marek Sitta (87. Janák). Trenér: Jaroslav Rolinek.