Zábřeh trefou Maistryzsina porazil Černovír a odskočil chvostu tabulky

16.4.2018

Hodně důležitá výhra. Jak z hlediska průběžného umístění, tak z pohledu psychické pohody. Fotbalisté Zábřehu v nedělním 17. kole přeboru Olomouckého kraje předčili těsně 1:0 Slovan Černovír. O jediný gólový počin se postaral domácí Jiří Maistryzsin.

Jeho přesně mířená střela měla pro vývoj utkání zásadní význam. Zábřežský hráč s jedenáctkou na zádech udeřil jen pár okamžiků před koncem prvního poločasu. Ve 44. minutě poslal Sulko do vedení. O to se pak modro-bílý mančaft nenechal připravit.

„Sice jsme zvítězili pouze 1:0, ale předvedená hra převyšovala konečné skóre,“ hodnotil střetnutí na oficiálním facebookovém profilu klubu trenér Zábřehu Jaroslav Appl.

„Kluci si zaslouží poděkování a uznání za předvedený výkon, pouze neproměněné šance nás stály pohodový závěr. Soupeř neměl skoro nic a my zahráli skvěle,“ těšilo kouče.

Sulko díky tříbodovému zisku v žebříčku přeboru odskočilo nejen svému nedělnímu sokovi, ale také dalším celkům ze spodních příček. Ze tří jarních duelů dovedl Zábřeh dva do zdárného konce. Dvakrát přitom udržel čisté konto.

V sobotu 21. dubna svede mužstvo Zábřehu těžký souboj na trávníku olomoucké Holice. HFK aktuálně drží druhé místo před Přerovem.

SK SULKO Zábřeh – TJ Slovan Černovír 1:0 (1:0)

Branky: 44. Maistryzsin. Rozhodčí: Kouřílek – Bartuněk, Foral. ŽK: Král, Okleštěk – Zachar, Dočkal. Diváci: 250.

Zábřeh: Toman – Schwab, Žanda, Král, Okleštěk, Sitta, Maistryzsin, Tareš (87. Šincl), Laštůvka, Marada (91. Čulík), Sládek. Trenér: Jaroslav Appl.

Černovír: Blaha – Murárik (72. Kirschbaum), Vyroubal, Meissner, Kesler, Rak (29. Dočkal), Láner, Pulkert (81. Zdráhal), Kundrt, Zachar, Zapletal. Trenér: Ondřej Fojtík.