Zábřeh stále bez ztráty kytičky, skolil i Želatovice

20.8.2018

V přípravě se fotbalisté Zábřehu natrápili, ale úvod krajského přeboru jim jde jako po másle. V neděli vyhráli i třetí ze tří odehraných zápasů, když na domácím hřišti udolali Želatovice.

Sulko nezačalo ideálně. Hosté už po devíti minutách měnili výsledek na světelné tabuli, přítomné diváky překvapil svým gólem Michal Calábek.

Jenže Zábřeh zvládá srpnové duely na jedničku, třetí kolo přeboru Olomouckého kraje nebylo výjimkou. Užuž to vypadalo, že si hosté do kabiny na přestávku ponesou vedení. Pár okamžiků před hvizdem rozhodčího však rozvlnil síť František Čulík a vyrovnal.

Ve druhém poločase Zábřežští převzali otěže střetnutí. Nejprve během 67. minuty vsítil rozhodující zásah Jakub Hymr, výhru potom ještě pojistil Jiří Maistryzsin. Sulko porazilo Želatovice 3:1 a ze tří zápasů vytěžilo plných devět bodů. Navíc při lichotivém skóre 6:2.

„Určitě jsme nečekali, že bychom hned na úvod sezony třikrát v řadě vyhráli,“ přiznal zábřežský trenér Jaroslav Rolinek. „Jsme za to rádi, ale zároveň víme, že těžší zápasy nás teprve čekají. Tři předchozí soupeři rozhodně nebyli slabí, ovšem na nejlepší špičku teprve narazíme,“ tušil.

Zatímco většinu jara se Sulko potácelo ve spodních patrech tabulky, nyní mu náleží čtvrtá pozice. Zůstává mimochodem jednu příčku za suverénně rozjetými Velkými Losinami, i ty si užívají herní a výsledkovou pohodu.

„Kluci hrají dobře jako parta a bojují, je tam vidět nasazení. Fotbalová kvalita úplně není taková, jak bych si představoval, ale jde vidět bojovnost. Začínají se probouzet i střelci, konečně nám tam padá více gólů,“ uzavřel Rolinek.

I příště se Zábřeh představí doma, čtvrtý korálek na šňůrku výher zkusí přidat proti Litovli.

SK Sulko Zábřeh – FC Želatovice 3:1 (1:1)

Branky: 45. Čulík, 67. Hymr, 89. Maistryzsin – 9. Calábek. Rozhodčí: Konečný – Kouřílek, Petrásek. ŽK: Okleštěk, Maistryzsin. Diváci: 220.

Zábřeh: Toman – Laštůvka, Lepka, Čulík (46. Ratiborský), Schwab, Žanda (90. Šincl), Hymr (82. Maistryzsin), Kret (30. Rattay), Okleštěk, Sitta, Žák (77. Janák). Trenér: Jaroslav Rolinek.

Želatovice: Čech – Calábek (82. Zlámal), Tomek (76. Klimek), Zapletal, Ladislav Dlouhý, Zaoral, Goldemund, Skopal, Lukáš Dlouhý, Matušík, Čtvrtníček (70. Koutný). Trenér: Vlastimil Němec.